Eksklusiivne vaigu ja puidu kooslus

Puidu ja vaigu kombineerimisel on võimalik saavutada väga erilisi tulemusi ning sellist kooslust on kasutatud mööbli valmistamisel juba pikka aega. Kui varasemalt piirduti puidu katmisega õhukese vaigu kihiga, kaitsmaks seda väliskeskkonna tegurite eest, siis nüüdisajal kohtab üha julgemaid ja huvitavamaid lahendusi. Käesoleva postituse eesmärk on tutvustada erinevate mööblimeistrite loomingut kus on kasutatud puitu ja vaiku. Kõikide piltide juures on olemas viited, mille kaudu saab tutvuda postituses vahendatud meistrite loominguga lähemalt.

Alustuseks tutvustame erinevaid laudu. Esimeses näites on valmistatud söögilaud, milles on kombineeritud hele puit sinist tooni vaiguga. Teises näites on valmistatud diivanilaud, kus on kombineeritud pähkel toonimata vaiguga. Kolmandas näites on taaskord kasutatud toonitud läbipaistvat vaiku ning neljanda näite puhul on vaigu sisse segatud pronksi värviga pigmenti.


Esimene näide: https://www.custommade.com/resin-river-table-white-oak-and-turquoise-resin/by/twochairstudio/
Teine näide: https://www.custommade.com/walnut-and-frosted-resin-coffee-table/by/twochairstudio/
Kolmas näide: https://www.atelierinsolite.ch/resineatelierinsolite?lightbox=dataItem-imojbmjs
Neljas näide: https://www.custommade.com/ernest-hemingways-personal-desk-was-also-made-of-w/by/higginsfabrication/

Samuti on võimalik vaiguga teha huvitavaid riiuleid. Esimese riiuli näite puhul on kasutatud taaskord siniseks toonitud vaiku, kombineerides seda heleda puiduga. Tulemuseks on justkui heleda rannajoone kohtumine sügava sinise veega. Teise riiuli näite puhul on vaigu sisse peidetud rohelist sammalt. Sedasi säilitab sammal vaigu sees omale iseloomuliku välimuse igavesti. Kolmanda näite puhul on vaigu sisse segatud valgust salvestavat pulbrit, mis hiljem pimedas helendama hakkab.


Esimene näide: https://www.custommade.com/resin-and-wood-shelf/by/twochairstudio/
Teine näide: https://www.dezeen.com/2014/09/10/alcarol-new-visions-resin-furniture-london-design-festival-2014/
Kolmas näide: https://www.pinterest.com/pin/774337729654326466/

Lisaks laudadele ja riiulitele on ka öökapi sahtlipaneeli või riidekapi ust võimalik teha vaigu ja puidu kooslusega.

Esimene näide: https://www.atelierinsolite.ch/ebenisterie-atelierinsolite?lightbox=dataItem-im6llbx23
Teine näide: https://www.custommade.com/modern-barn-door-with-resin-inlay/by/twochairstudio/

Lõpetuseks anname ülevaate erinevatest eritellimustest, kus oleme ise kasutanud vaiku. Väärika puidu ja pilkupüüdva vaiguga mööbli tellimust on kahtlemata meie jaoks kõige huvitavam täita. Oleme kasutatud nii toonimata kui toonitud vaiku. Samuti oleme lisanud vaigu sisse murtud klaasi. Lisaks oleme soovikorral paigaldanud lauale LED-tuled, mida on võimalik reguleerida puldiga.

Ülaltoodust nähtub, et puidu ja vaigu kombineerimiseks on lõputult erinevaid võimalusi. Kui ka sinul tekkis soov tellida omale näiteks täispuidust ja vaiguga diivanilaud või seinariiul, võta meiega ühendust siin.
Eelmine
Tee ise - küünlahoidja seinale

Sellel postitusel on 1 vastus

Kaarel Kallaste, 22. juuli 2018
Tere,

Mul on plaanis endal twha ka selline laud kus vaiguriba jookseb keskel.
Küsimus on kust soovitate teie vaiku osta ?
Email again: