Tee ise - rippriiul

Selle postituse tegime kõikidele neile, kellele meeldib oma kätega ise meisterdada. Rippriiuli valmistamiseks piisab lihtsamatest tööriistadest ning pole vaja erilisi puutöö oskuseid. Sellegipoolest on võimalik nendega luua oma kodus huvitav ja omanäoline interjöör. 


Rippriiuli valmistamiseks on vaja: sobivas mõõdus riiuliplaati (liimpuitplaat, ehituspuit), liivapaberit (või elektrilist lihvi), akutrelli (ja puidupuuri), kinnituskonksu, nööri ja viimistlusvahendit (õli/peits/lakk/vaha).

Alustuseks tuleb valida materjal, millest riiuliplaadid teha soovid. Selleks sobivad nii ehitusmaterjalide poes müüdavad liimpuitplaadid kui ka tavaline ehituspuit. Antud juhul on kasutatud männist valmistatud liimpuitplaati, mis on lõigatud saega sobivasse mõõtu (125 mm x 600 mm, paksusega 12 mm).


Järgmise sammuna tuleb riiuliplaadi igasse nurka puurida augud, millest läheb läbi riiuli kinnitamiseks vajaminev nöör. Kasutada tuleks nöörist natukene jämedamat puidupuuri, nii ei teki hiljem raskusi nööri august läbi ajamisega.


Pärast puurimist tuleb riiuliplaadid lihvida. Seda saab teha nii elektrilise lihviga kui ka liivapaberiga käsitsi. Siin on kasutatud elektrilihvi ning liivapaberit jämedusega 120. Peenemat liivapaberit ei soovita kasutada, muidu ei imendu viimistlusvahend enam piisavalt hästi puidu sisse.


Kui riiulisse on augud puuritud ja riiul on lihvitud, jääb üle veel viimistlemine. Viimistlemiseks sobib peits, lakk, vaha või ka puiduõli. Siin on kasutatud valget piiritusebaasil peitsi, mis jätab tugeva ja sileda lõppmulje. Samas paistab puidu enda muster kenasti peitsist läbi.


Selleks, et riiulid seina külge saaks kinnitada, tuleb riiuliplaatidesse tehtud aukudest ajada läbi meelepärane nöör. Antud juhul kasutati kanepinööri, mis jätab naturaalse mulje ning sobib hästi kokku peitsi alt läbikumava puidu mustriga. Riiulid kinnituvad seejärel nööridega ühe konksuga seina külge.


Kui riiul on sobivasse kohta riputatud, jääb üle see vaid meelepäraselt sisustada.


Üheks variandiks on panna need omapärased riiulid särama led-tulede ja küünaldega.


Allpool on mõned näited teistsuguste värvilahendustega. Piltide allikaks on Pinterest.

Eelmine
RUUM riiulid sobivad koju ja kontorisse
Järgmine
Tee ise - küünlahoidja seinale

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: